Duyuru Detay

Anasayfa > Duyurular > Duyuru Detay

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemizi Kazanan Öğrencilerimize Duyuru

Üniversitemizi tercih ederek YKS sonuçlarına göre bir bölüme/programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 04-08 Eylül 2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden saat 23:59’a kadar olacaktır. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerimizin, üniversitemize gelerek herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur. Öğrencilerimizin E-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları yeterli olacaktır.

Yeni kazanan öğrencilerimizin güz ders kayıtları üniversitemiz tarafından yapılacaktır. Ayrıca bir ders kaydı yapmalarına ve ders onayına gerek yoktur. (II. Öğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin ders kayıtlarının yapılabilmesi için 04-10 Eylül 2021 tarihine kadar harç ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ders kayıtları yapılmayacaktır.)

Önemli Not:

*Covid-19 Pandemisi sebebi ile tüm adaylarımızın e-Kayıt (e-devlet üzerinden) yaptırarak işlemlerini tamamlamaları rica olunur.

**Sadece lise bilgileri mevcut olmayan veya çeşitli nedenlerle e-Kayıt işlemi yaptıramayan öğrencilerimiz, kayıt işlemlerini yerleştirme sonuç belgelerinde belirtilen kayıt adreslerinde 06 Eylül- 10 Eylül 2021 tarihleri arasında bireysel gelerek kayıt yaptırabilirler.

***Sizler için hazırlamış olduğumuz YKS KAYIT REHBERİNE ulaşmak için lütfen tıklayınız.

****Akademik takvim için lütfen tıklayınız.

***** Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi