Duyuru Detay

Anasayfa > Duyurular > Duyuru Detay

2022-2023 YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Hk.

Sevgili Öğrencilerimiz.

 

Üniversitemizi tercih ederek YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre bir bölüme/programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden saat 23:59’a kadar olacaktır.

 

Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerimizin, üniversitemize gelerek herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur. Öğrencilerimizin E-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları yeterli olacaktır.

 

Sadece lise bilgileri mevcut olmayan veya çeşitli nedenlerle e-Kayıt işlemi yaptıramayan ve yaptırmak istemeyen öğrencilerimiz, kayıt işlemlerini yerleştirme sonuç belgelerinde belirtilen kayıt adreslerinde 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında bireysel gelerek yüz yüze kayıt yaptırabilirler.

 

Yeni kazanan öğrencilerimizin güz dönem ders kayıtları üniversitemiz tarafından yapılacaktır. Ayrıca bir ders kaydı yapmalarına ve ders onayına gerek yoktur. (II. Öğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin ders kayıtlarının yapılabilmesi için 30 Eylül 2022 tarihine kadar Ziraat Bankasına öğrenci numaralarına harç ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ders kayıtları yapılmayacaktır.)

 

Önemli Not:

*Öğrencilerimizin e-kayıt (e-devlet üzerinden) yaptırarak işlemlerini tamamlamaları rica olunur.

**Sizler için hazırlamış olduğumuz YKS Kayıt Rehberine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

***Akademik takvim için lütfen tıklayınız.

**** Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

 

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra E-Posta ve Erişim Hesapları için lütfen linke tıklayınız.

 

Üniversitemize YKS Ek yerleştirme sonucunda yerleşen bütün öğrencilerimizi tebrik eder, yeni eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN