Duyuru Detay

Anasayfa > Duyurular > Duyuru Detay

HES Kodu Bilgilerinin Toplanması Hakkında Duyuru

Değerli Personelimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Üniversitemiz salgınla mücadele kapsamında uyguladığı tedbirleri daha sistematik bir yapıya dönüştürmek için teknik düzeyde hazırlık çalışmalar yürütmektedir. Yapılan çalışmalarda Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında web servis Entegrasyonu gerçekleştirilmiştir. Entegrasyona bağlı olarak yerleşkelerimizde kullanılan sistemler (Turnike, Kart Okuyucu vb.) üzerinden HES kodu sorgulaması yapılabilecektir. Mevcut Turnike, Hoca ve Dekanlık girişlerindeki Kart Okuyucu sistemlerinde bu yapının çalışması için kullanıcılarımızdan HES kodu bilgilerinin toplanması gerekmektedir.

Bu kapsamda, tüm kullanıcılarımızın https://erisim.ktun.edu.tr/ web portalı üzerinden mevcut kullanıcı adı ve erişim şifre bilgilerini kullanarak HES Kodu alanın doldurması gerekmektedir. Turnike sistemlerinde geçiş sırasında sorun ve mağduriyet yaşanmaması için HES kodu bilgilerinin girilmesi ve sürekli güncel tutulması gerekmektedir. 

 

Uyarı: Erişim şifresini unutan kullanıcılarımız https://erisim.ktun.edu.tr/ web portalı üzerinde şifremi unuttum” kısmında mevcut şiflerini sıfırlayabilecektir. Sıfırlama işlemi sırasında aktivasyon ve yeni şifre bilgileri e-posta adresinize gönderilecektir.

Erişim şifrenizi yenilediğinizde https://erisim.ktun.edu.tr/AgErisim/ web sayfasındaki adımları takip ederek yeni şifrenize göre tekrardan internet bağlantınızı gerçekleştiriniz.

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN