Duyuru Detay

Anasayfa > Duyurular > Duyuru Detay

Kurumsal Antivirüs Kurulumu Hk.

Üniversitemizin akademik ve idari birimlerinin bilgisayarlarında kullanılmak üzere 1 yıllık kurumsal antivirus yazılım lisansı satın alınmıştır. Satın alınan yazılımın sunucu yapılandırılması ve test süreçleri tamamlanarak kullanıcılarımız için dağıtıma hazır hale getirilmiştir. Hazırlanan kurulum paketine https://erisim.ktun.edu.tr/ web portalı üzerinden Mail Adresi ve İnternet Şifrenizi kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. Portal erişimi sağlandıktan Lisanslı Yazılımlar > Antivirüs Yazılımı alanlarında bulunan kurulum kılavuzunu inceleyerek adım adım kurulum işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


06.07.2019 tarih ve 30823 sayılı Resmi Gazete'de Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri konulu 2019/12 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgenin gereği ve uç nokta güvenlik gereksinimi olan kurumsal antivirus yazılımının tüm kullanıcılarımız tarafından yüklenmesi önem arz etmektedir.

 

Antivirüs yazılımının kurulum süreçleri teknik personelimiz tarafından merkezi olarak takip edilecektir. Gerekli durumlarda akademik ve idari personellerimize yerinde veya uzaktan destek hizmeti sağlanacaktır. Kurulum aşamasında veya sonrasında sorun yaşamanız halinde teknikservis@ktun.edu.tr mail adresi üzerinden talebinizi iletebilirsiniz.

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN