Duyuru Detay

Anasayfa > Duyurular > Duyuru Detay

Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik'in '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. Bu anlamlı gün aynı zamanda; kurtuluş ateşinin yakıldığı, Türk ulusunun azim ve kararlığı ile özgürlük ve bağımsızlık yolunda atılan adım, milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun uyanış günüdür.

Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği ve ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanan 19 Mayıs’ın önemini ise her zamankinden daha iyi anlamalı ve anlatmalıyız. Şüphesiz Cumhuriyetimiz ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bu süreçte önemli bir rol üstleneceklerine inanıyoruz. Ülkemizin genç ve dinamik gücünü ifade eden gençlerimizin ülkemize her alanda bugünkü noktasından daha ileri seviyeye taşıyacaklarından hiçbir şüphe duymuyoruz. Bu noktada Konya Teknik Üniversitesi olarak özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerinin bilincinde, gelişime açık gençlerimizin her daim yanındayız.  

Bu vesileyle başta gençlerimiz olmak üzere 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Prof. Dr. Babür ÖZÇELİK

                                                                         Rektör

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN Prof. Dr. Babür Özçelik 19 Mayıs