Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Üniversitemiz Öğrencileri ve Akademisyenlerinden ABD’deki Filistin Eylemlerine Destek

Üniversitemiz öğrencileri ve akademisyenleri ABD’deki üniversitelerde düzenlenen Filistin eylemlerine okunan basın bildirisiyle destek oldu.  KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bahçesinde çadırlar kuran ve Filistin nöbeti tutan öğrencileri ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik basın açıklaması yapan öğrencilerin yanında yer aldı.

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bahçesinde bir araya gelen öğrenciler ve akademisyenler, Filistin'e yönelik saldırılara tepki gösterdi, pankartlar ve Filistin bayraklarıyla İsrail'i protesto etti.  ABD'deki olaylar için açıklama yapan nöbetteki öğrenciler, "Katil İsrail", "Filistin'e özgürlük" yazılı dövizler taşıdı. Kültür, Ahlak ve Medeniyet Topluluğu öğrencileri ve Genç Hareket Konya tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

 

Bugün Amerika’da ülkedeki birçok üniversiteye yayılmış direniş, Amerikan emperyalizminin suç ortaklığını lanetliyor ve siyonizm putu en güçlü olduğu Amerika’da dahi yerle bir ediliyor.  Bugün Amerika’da yükselen direniş ülke sathında ve dünyada birçok üniversiteye yayılıyor.

 

Türkiye’de ise üniversitemiz ve diğer birçok üniversite basın açıklamalarıyla soykırımı lanetliyor. Bizler başta Columbia Üniversitesi olmak üzere Amerika’nın birçok üniversitesine yayılmış protestoları ve direnişçi tüm gençleri Konya’dan, Konya Teknik Üniversitesi’nden selamlıyoruz.

 

Amerikan emperyalizmine direnen gençlerin, tufanının bereketi olarak İslam’ın diriltici muştusuyla şereflenmeleri için Allah’a dua ediyoruz. Bizler Genç Hareket Konya olarak bu hafta içinde Konya’daki tüm üniversitelerde eylemlerimizi sürdüreceğimizi ve üç büyük üniversitede kalıcı eylemler planladığımızı buradan ilan ediyoruz.

 

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN