Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

Üniversitemizde Takı Tasarım Atölyesi Hayata Geçirildi

Üniversitemiz bünyesine yeni bir atölye daha kazandırıldı. KTÜN Rektörlük binasında Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik ve Özboyacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı arasında imzalanan protokol ile “Kuyumculuk ve Takı Tasarım Atölyesi” üniversitemizde açılmış oldu.

 

KTÜN Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu içerisinde “Özboyacı Altın Kuyumculuk ve Takı Tasarım Atölyesi” adıyla açılan atölye ile takı tasarımı alanındaki usta açığının kapatılması hedefleniyor.

 

Protokolün imzalanmasının ardından Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen törenle atölyemizin resmi açılışı yapıldı.

 

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN PROJE”

 

Kurdele kesiminin ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, çok önemli bir hizmetin açılışını yaptıklarını belirterek ülke için katma değer üretecek bir atölyenin hayata geçirildiğinin altını çizdi. Rektör Çelik,  Özboyacı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özboyacı’ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Daha sonra söz alan Ziya Özboyacı da Türkiye’de üniversiteler tarafından örnek alınması gereken bir projeye imza atıldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Bugün burada güzel bir amaç için bulunuyoruz, bu bölüm için çorbada bizimde tuzumuz olacaksa ne mutlu bize. Ülke genelindeki üniversiteler tarafından örnek alınması gereken bir projedir. Çünkü alanda işin ehli personele ihtiyaç var, bu alanda açlık var.”

 

Protokol ve açılış programına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hüseyin Deveci’nin yanı sıra Genel Sekreterimiz Kamil Gök, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mevlüt Uyan, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Altın ile akademik ve idari personel de katıldı.

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN