Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN’de Açılacak ‘Genç Ofis’ için Protokol İmzalandı

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Protokolle özellikle üniversite öğrencilerinin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi yönünde iş birliğinin arttırılması ve desteklenmesi amacıyla ‘Genç Ofis’ açılması hedefleniyor.

 

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin tarafından imzalanan protokol; üniversite öğrencileri ile akademik ve idari personelin bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra gençlerin yükseköğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması ve desteklenmesini hedefliyor.

 

Protokol kapsamında ayrıca; Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi binasında ‘Genç Ofis’ kurma çalışmalarına başlanacak. Ofis, özellikle üniversite öğrencilerinin Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik hizmetlerinden verimli bir şeklide faydalanmalarına imkan sunacak.

 

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, “Öğrencilerimizin boş zamanlarını hem sportif hem de kültürel faaliyetlerle verimli bir şekilde geçirmeleri noktasında bu protokolün vesile olacağına inanıyorum. Öğrencilerimizin, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve müdürlüğümüzün organizasyonunda düzenlenen etkinliklerle boş zamanlarını geçirecek olmaları onların kişisel gelişimlerini destekleyeceğine ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerinde faydalı olacağına inanıyorum. Üniversitemizin imkânları doğrultusunda üzerimize düşen her türlü desteği de bu noktada vermeye hazırız. Bu vesileyle protokolün hem üniversitemize hem de müdürlüğümüze hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ise, “İmzaladığımız işbirliği protokolümüzün her iki kuruma da hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İmzaladığımız bu protokolle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerini gençlerimizin öğretim gördükleri alana getirerek, genç ofisimiz vasıtasıyla bakanlığımızın faaliyetlerinin tanıtımını yapmak, gönüllü gençlerimizle gönüllü faaliyetlerinin sayısını arttırmak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak birçok faaliyet ve etkinliğin merkezi olmak istiyoruz. Bu vesileyle ‘Genç Ofisin’ üniversitede açılmasına imkan tanıyan Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’e teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

 

Protokol törenine, Konya Teknik Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ali Ziya Yalçınkaya ve Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Harun Aydın da eşlik etti.

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik