Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN’nden Tanıtım Hamlesi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Tanıtım Komisyonu ve Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve üniversite adayları için düzenlenen okul gezi programları çerçevesinde bin 300 aday öğrenciye ulaşılarak aday öğrencilere üniversitemizde yer alan bölümler, laboratuvarlar alt yapıları, öğrencilerin faydalanacağı tüm imkanlar ve yurt dışı olanakları konularında bilgiler verildi.

 

 KTÜN okul gezilerine 11 Kasım 2021 tarihinde başlamıştı. 14 Ocak 2022’de birinci dönem tanıtım faaliyetlerini tamamlayan KTÜN, tanıtım sürecine Mimarlık ve Tasarım Fakültesi de dahil ederek öğrencileri fakülte içerisinde yer alan bölümler ve bölümlerin faaliyetleri hakkında bilgilendirerek, meslek seçimi konusunda da rehberlik edecek sunumlar yaptı.

 

Okul gezilerinde aday öğrenciler; KTÜN’deki tüm programlar, araştırma olanakları, laboratuvarlar, sosyal ve sanatsal alanlar, üniversitenin yurt ve burs olanakları hakkındaki sorularına cevap buldu. Genel fakülte tanıtımlarının ardından adaylar, öğretim üyeleri tarafından verilen bölüm tanıtım sunumlarını dinleyerek üniversitenin bilimsel çalışmalarını ve araştırma ortamını yakından tanıma olanağı buldu. Bu konuda tanıtım ziyaretlerine katılan aday öğrencilerden ilgili oldukları bölümlere dair çok sayıda soru geldi. Uzman akademisyenler aday öğrencilerin sorularını cevaplandırarak öğrencilerin sağlıklı bir tercih süreci yaşamalarına imkan verecek açıklamalarda bulundu.

 

KTÜN’ün gerçekleştirdiği okul gezi programlarıyla ilgili değerlendirme yapan Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik, “KTÜN okul gezileri kapsamında Konya’daki liselere ziyaretler gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerde aday öğrenciler akademisyenlerimiz ile tanışma fırsatı yakaladı. Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüz ve tanıtım Komisyonumuz tarafından düzenlenen okul gezileri kapsamında 17 farklı bölüm tanıtımı gerçekleştirildi. Ziyaretlerde, üniversite sınavına hazırlanan gençlerimize, üniversitemiz hakkında en doğru kaynaklardan en güncel bilgilendirmeleri yapmaya gayret ettik. Böylelikle aday öğrencilerimiz çalışmalarına daha azimle ve hedeflerine inanarak devam edecekler.” dedi.

 

KTÜN okul gezileri kapsamında, Konya’nın başarı sıralamasında önde gelen okullarından olan Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liselerine ziyaretler yapıldı. KTÜN, aday öğrenciler yönelik düzenlediği gezi programlarına ikinci dönemde devam edecek.

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik