Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

KTÜN Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik’ten ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş.’ye Ziyaret

Konya Teknik Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik, üniversite sanayi iş birliğine yönelik yapılması muhtemel projeler geliştirmek ve iki kurum arasındaki diyalogu güçlendirmek amacıyla ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Bülent Işık’ı fabrika tesislerinde ziyaret etti.

 

Rektör Prof. Dr. Özçelik “ASELSAN ülkemizin önemli savunma sanayi şirketlerinden birisidir. Konya’daki bu muazzam tesiste, ülkenin ihtiyaçlarına cevap verecek silah sistemleri üretilecek ve bu anlamda Konya, savunma sanayisinin omurgasını oluşturacaktır. Genel Müdürümüzle de iki kurum arasında ileriki dönemlerde yeni proje ve ortaklıklara vesile olacağına inandığımız verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Üniversite olarak bu noktada ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş.’ye akademik anlamda destek vermekten büyük mutluluk duyarız. İki kurum arasındaki diyalogu güçlendirerek ülkemiz savunma sanayine yönelik projeler geliştirmek ve bu anlamda somut adımlar atmak adına başarılı işler yürüteceğimize inanıyorum” dedi.

 

ASELSAN Konya Genel Müdürü Bülent Işık ise üniversite sanayi iş birliğinin her iki taraf için de geliştirici yönlerine değinerek, bu tarz birlikteliklerin sıklıkla yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Ardından Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik ve beraberindekiler ASELSAN Konya Silah Sistemleri A.Ş. tesislerini ziyaret ederek Genel Müdür Bülent Işık’tan bilgi aldı.

 

Gerçekleştirilen ziyarete, Rektör Prof. Dr. Özçelik’e Üniversite Sanayi İşbirliğinden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karaman, Savunma, Uzay ve Havacılık Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Alper Kılıç ile KTÜN TEKNOFEST Koordinatörü Doç. Dr. Akif Durdu da eşlik etti.

 

 

 

 

KTÜN Konya Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Babür Özçelik