Haber Detay

Anasayfa > Haberler > Haber Detay

TEKNOFEST 2023 Ankara’ Tüm Heyecanıyla Başladı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde bu yıl 6'ncısı düzenlenen TEKNOFEST Ankara, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik’in de katıldığı açılış seremonisinin ardından başladı.

 

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in paydaşı olarak Ankara’da Etimesgut Havalimanında yerini alan üniversitemiz standı TEKNOFEST İstanbul’da ödül alan projeleri ile her yaştan katılımcının yoğun ilgisini gördü.

 

30 Ağustos zaferinin 101. Yıl dönümü olması nedeniyle oldukça renkli ve coşkulu başlayan festival alanında teknoloji ve girişim yarışmaları, hava gösterileri, hava ve kara araçları sergisi, eğitici atölye etkinlikleri, dikey rüzgâr tüneli, simülasyon deneyim alanları, planetaryum gösterimleri, sahne gösterileri ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.

 

REKTÖRÜMÜZDEN ÜLKEMİZİN ÖNDE GELEN SANAYİ KURULUŞLARINA ZİYARET

 

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, festivalin ilk gününde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile görüştü.  HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Türkiye Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Demiroğlu stantlarında ziyaret etti. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) standında Başkan Mahmut Sami Şahin, KOP Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ile de bir araya geldi. Rektörümüz, ASELSAN standını ziyaret ederek Genel Müdür Ahmet Akyol ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul ile görüştü. Dots Lojistik Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri Ön Kuluçka Kategorisinde yarışan takımımızı ziyaret eden ve başarılar dileyen Rektörümüz, Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Platformunu da ziyaret etti. Rektörümüz standımıza gelen ziyaretçilerle sohbet etti.

 

TEKNOFEST Ankara’nın ilk gününde oldukça yoğun bir program ile ziyaretlerini gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, “Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST’in ülkemizin geleceği açısından oldukça büyük öneme sahip. Burada paydaş kurumlarımız, ülkemizin önde gelen sanayi şirketleri ve festivali ziyarete gelen ziyaretçilerimiz ile büyük coşkuya ortak olduk. Ülkemizin önde gelen savunma- sanayi kuruluşlarının stantlarında üst düzey yöneticileri ile bir araya gelerek üniversite–sanayi iş birliğine kapsamında yapılacak yeni projeler üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Konya Teknik Üniversitesi olarak paydaşları arasında olduğumuz Festivalin keyifli ve verimli geçmesini diliyor, herkesi standımızı ziyaret etmeye bekliyorum.” dedi. Prof. Dr. Çelik, TEKNOFEST’te katılan her çalışmanın bir kartopu gibi olduğunu ileride çığa dönüşeceğini ” belirtti.

 


 

 

 

Konya Teknik Üniversitesi KTÜN