Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Tezli YL ve Doktora Ön Değerlendirme Sonuçları ve Yazılı Bilim Sınavı

Başvuru süreçleri tamamlanmış olan Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programları için ön değerlendirme sonuçları aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

Yüksek  Lisans Doktora
Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği Programı  
Yapay Zeka Programı  
Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  Endüstri Mühendisliği
Harita Mühendisliği  
İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği
Jeoloji Mühendisliği Jeoloji Mühendisliği
Kimya Mühendisliği Kimya Mühendisliği
Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Programı  
Maden Mühendisliği  
Makine Mühendisliği Makine Mühendisliği
Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Metalürji ve Malzeme Mühendisliği
Şehir ve Bölge Planlama  
Kentsel Tasarım Programı  

 

Ön değerlendirme sonucunda yazılı bilim sınavına girmeye hak kazanan adayların sınavları 26 Ocak 2022 Çarşamba saat 13:00’da başvuru yaptıkları Anabilim Dallarında gerçekleşecektir. Yazılı bilim sınavına girecek olan adayların yanlarında Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı ile güncel HES (Hayat Eve Sığar) Kodlarının (veya karekod) bulunması gerekmektedir. HES kodunun ne şekilde alınacağı https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html adresinden öğrenilebilir. Sınava girecek adaylar HES kodlarını mobil telefonlarında muhafaza edebilir veya dökümünü (çıktısını) alarak yanlarında getirebilirler. Yazılı bilim sınavı öncesinde sınav görevlileri tarafından adayların HES kodları sorgulanacaktır. Covid-19 açısından “Riskli” durumda bulunan adayların sınavları ilgili Anabilim Dalı tarafından belirlenmiş özel salonlarda yapılacaktır.

Her ne sebeple olursa olsun yazılı bilim sınavı esnasında cep telefonu kullanımına izin verilmeyecektir. İhtiyaç duyulması halinde hesap makinesi kullanımına izin verilecek olup adayların yanlarında hesap makinesi getirmeleri önem arz etmektedir.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü

Ön Değerlendirme Bilim Sınavı