Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi

Etkinlikler 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Dr. Öğr. Üyesi Engin Eşme Merkez Müdürlüğü Görevini Dr. Öğr. Üyesi Sait Ali Uymaz 'dan Devir Aldı. 

 

plaket teslim

 

Dr. Sait Ali Uymaz konuşmasında üstün gayretlerinden dolayı çalışma ekibine ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sunarken Dr. Engin Eşme'ye görevi teslim ederek başarılar diledi.

 

yapay zeka ekip

 

Dr. Engin Eşme, bu tür görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu ve bu bayrağı aynı heyecanla taşıyacağını belirtti. Bölgedeki çeşitli sanayi kuruluşları ve üniversitemizi yapay zeka teknolojileri çatısı altında buluşturacak endüstriyel projeler, çeşitli arge ve eğitim faaliyetleri sağlama hedefinde olduğunu söyledi.  Bu vesileyle bu önemli görevi tevdi ettikleri için Rektörümüz Prof. Dr. Babür ÖZÇELİK'e şükranlarını arz ettiğini dile getirdi.

26.10.2021

 


 

Merkezimiz TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI ZİRVESİ VE SERGİSİ'ne katıldı.

 

Girişimcilik Zirvesi

 

Merkezimiz 3-4 Kasım tarihinde Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen TÜRKİYE GİRİŞİMCİ BULUŞMASI ZİRVESİ VE SERGİSİ'ne katıldı. Etkinlik vesilesiyle diğer katılımcı firmalar ve girişimciler ile bir araya gelerek projelerinde ve ürünlerinde yapay zekanın uygulanabileceği hususlar ve iş birlikleri için fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Merkezimiz standında Doç. Dr. Akif Durdu Hocamızın danışmanlığında Yapay Zeka alanında geliştirilen otonom kara ve hava araçları, akıllı trafik kontrol, akıllı depo takibi gibi Teknofest ödüllü projeler ziyaretçilere tanıtıldı. 

 

Sayın Doç. Dr. Akif Durdu Hocamızı ve değerli öğrencilerimizi üstün gayretlerinden dolayı Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak tebrik ederiz.

04.11.2021

 


 

Merkezimiz Mevlana Kalkınma Ajansına Ziyarette Bulundu.

 

 

Merkezimiz laboratuar altyapısının geliştirilebilmesi için Güncel MEVKA Destek Programları hakkında bilgi almak üzere Program Yönetim Birimi Başkanı Sayın Çakan TANIDIK ile görüşme gerçekleştirdi. Sayın Çakan Bey konu hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Toplantıda ayrıca desteklenebilecek güncel teknolojik arge konuları için fikir alışverişinde bulunuldu.

12.11.2021

 


 

Merkezimiz Konya Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’na Katıldı.

 

Etkinlik vesilesiyle bazı katılımcı firmalar ve girişimciler projelerinde ve ürünlerinde yapay zekanın uygulanabileceği hususlar ve iş birlikleri için merkezimiz ile fikir alışverişinde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik 'de standımızı ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkındaki değerli görüşlerini bildirdi.

18.11.2021


 

Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Merkezimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Yıllık Çalışma Takvimimizi belirlemek üzere toplandı. Alınan bazı kararlar:

  1. Merkezimiz altyapısını geliştirmek üzere kamu ve özel sektör bağlantılı desteklerin takip edilmesi önerildi.
  2. Tübitak, KOSGEB, KOP gibi kurumların çağrılarında değerlendirilmek üzere bölgemizdeki sektörlerin talip olabileceği proje fikirleri tartışıldı.
  3. Çalıştay, kongre, sempozyum gibi etkinliklerin yürütülmesi için çeşitli girişimler ve işbirlikler planlandı.
  4. Faaliyetlerimizin tanıtılmasını sağlamak amacıyla yapılabilecek etkinlikler planlandı.

02.12.2021


Kariyer Günleri Etkinliği

 

   Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği 1000 Okul İyileştirme Projesi Kariyer Günleri kapsamında Konya Selçuklu Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ile Yapay Zekanın çeşitli sektörlerde uygulamaları, yakın gelecekte ve uzak gelecekte akıllı sistemlerden beklentiler ve bazı etik meseleler konulu seminer etkinliği merkezimiz tarafından gerçekleştirildi.

03.12.2021